Sport

Łatwa wygrana Świątek

Iga Świątek na inaugurację Australian Open rozprawiła się z Brytyjką Harriet Dart 6:3, 6:0. Mecz trwał niespełna 72 minuty.

Nasza tenisistka udanie rozpoczęła pierwszy turniej Wielkiego Szlema w 2022 roku. W australijskim Melbourne pokonała rozstawioną z nr 123 (ranking WTA) Brytyjkę. Polka, w drabince AO jest rozstawiona z numerem 7.

Początek meczu wyglądał nerwowo w wykonaniu naszej tenisistki. Brytyjka agresywnie atakowała, co doprowadziło do przełamania Świątek w trzecim secie.  Z czasem jednak Polka uspokoiła grę i zaczęła grać swój tenis.

O drugim secie można napisać to, że się odbył. Przewaga naszej tenisistki była bezdyskusyjna. Ostatecznie Polka wygrała 6:3, 6:0. Cały mecz trwał 72 minuty.

Następną rywalką Polki będzie Szwedka Rebecca Peterson, zajmująca 82 miejsce w rankingu WTA. Mecz odbędzie się we czwartek.