Sport

AO. Iga Świątek w kolejnej rundzie

Nasza tenisistka Szwedkę Rebeccę Peterson (WTA 82.) 6:2, 6:2 i bardzo pewnie awansowała do III rundy Australian Open. W niej mogła zagrać z Magdą Linette. Ta niestety przegrała z Darią Kasatkiną.

Nasza najlepsza tenisistka (9 WTA) zmiata kolejne rywalki z kortu. Tym razem „łupem” Igi Świątek padła sklasyfikowana na 69 miejscu w rankingu WTA Rebecca Peterson.

Mecz miał jednostronny przebieg. Iga grała swoje, wygrała pierwsze cztery gemy, cały czas kontrolując przebieg seta i utrzymując bezpieczną przewagę.

W drugim secie, pierwszego gema zwycięsko serwowała Szwedka. I to w zasadzie wszystko na co ją było stać, w starciu z Polką. Świątek wygrała wygrała pięć kolejnych gemów. Ostatecznie nasza tenisistka wygrała 6:2, 6:2.

Cały mecz trwał godzinę i 18 minut.

W kolejnej, trzeciej już, rundzie Świątek spotka się z Darią Kasatkiną (23 WTA). Rosjanka w II rundzie wyeliminowała naszą drugą rakietę w kobiecym tenisie, Magdę Linette 6:2, 6:3.