Sport

Hurkacz w II rundzie Australian Open

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku Hubert Hurkacz wygrał w pierwszej rundzie AO z Białorusinem Jegorem Gierasimowem 6:2, 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 6:3.

Nasz zawodnik udanie rozpoczął australijskiego Wielkiego Szlema. Jego pierwszym przeciwnikiem był sklasyfikowany na 109 miejscu w rankingu ATP Białorusin  Gierasimow. Zawodnicy spotkali się drugi raz. W pierwszym pojedynku także zwyciężył nasz zawodnik 6:3, 6:4, 6:3. Miało to miejsce w US Open.

Tym razem Hurkacz niespodziewanie napotkał duży opór Białorusina. Po niezłym początku w pierwszym secie, pod koniec drugiego Gierasimow zaczął odważniej atakować, co przełożyło się na błędy naszego zawodnika. Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego, z tym że wygrał go zawodnik z Białorusi. W ostatnim Polak pokazał, że rządzi na korcie i wygrał zdecydowanie.

Następnym przeciwnikiem Hurkacza będzie Adrian Mannarino. Francuz zajmuje 69 miejsce w rankingu ATP.

W grze pojedynczej z Polaków wystąpią jeszcze: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak. Wszyscy rozegrają swoje mecze we wtorek.