Co na PMS !?

W tym miejscu publikujemy posty na tematy, które nie pozostają w związku z kategoriami głównymi.
klara26
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 10:54

Co na PMS !?

Post autor: klara26 »

Próbowałam radzić sobie z PMS już na wiele sposobów, najlepszą opcją wydawały się być tabletki, na początku tak było, ale jednak ich wadą jest to, że zatrzymują wodę w organizmie. Przez to zaczynałam się czuć ciężko, a podczas okresu nie było lepiej.. Przypadkiem dowiedziałam się o akcji #NieTracęDni na http://www.castagnus.pl/, zamierzam spróbować tego leku i wziąć pod uwagę te wszystkie porady, mam nadzieję, że moje problemy staną się tylko wspomnieniem.
tartina
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:14

Re: Co na PMS !?

Post autor: tartina »

Jesli tak sie czulas po tabletkach tzn ze byly zle dobrane.. ja np jak mialam zle tabletki to bardzo przytylam i libido mi spadlo niemalze do zera.. teraz lekarz zmienil mi na belare i wszystko wrocilo do normy.. trwalo to cos kolo 2 miesiecy ale teraz juz nie tyje, nie mam tak wilczego apetytu, libido wrocilo a nawet cera sie poprawila.. musisz isc do lekarza i sprobowac innych tabletek
fosterka
Posty: 357
Rejestracja: 01 lut 2017, 10:19

Re: Co na PMS !?

Post autor: fosterka »

Mi PMS dał spokój też dopiero po tabletkach antykoncepcyjnych z tym że ja mam vines, te niskodawkowe ale to najwyraźniej wystarczy żeby pozbyć się problemu i jednocześnie zabezpieczać przed ciążą.
Blue
Posty: 76
Rejestracja: 03 lis 2017, 23:57

Re: Co na PMS !?

Post autor: Blue »

u mnie też uspokoiło się dopiero po zastosowaniu odpowiedniej antykoncepcji. ja z racji kłopotów z dawkami hormonów - zdecydowałam się na wkładkę levosert bo uwalnia tylko jeden i działa domiejscowo. I libido sie poprawiło :) I gospodarka hormonalna się uspokoiła - zdecydowanie nawet ból podczaas okresu jest do zniesienia
danielkabonk
Posty: 267
Rejestracja: 04 lut 2018, 22:14

Re: Co na PMS !?

Post autor: danielkabonk »

u mnie się okazało że mam taki PMS przez problemy hormonalne, miałam zaburzoną gospodarkę hormonalną i nawet o tym nie pomyślałam. Ale zwróciłam uwagę na dietę do tego brałam OVARIN i pomogło :)
melomanka2
Posty: 1121
Rejestracja: 18 wrz 2017, 19:00

Re: Co na PMS !?

Post autor: melomanka2 »

Niestety na PMS cierpi bardzo wiele kobiet. Nie dość, że jest to uciążliwe dla nich samych, to jeszcze bardzo często dla otoczenia... Ból brzucha, ból piersi, migrena, zatrzymywanie wody w organizmie, chwiejność nastroju, osłabienie organizmu - to tylko niektóre z licznych objawów, na jakie skarżą się kobiety. Ostatnio czytałam na ten temat fajny artykuł na https://www.wapteka.pl/blog/artykul/obj ... -zlagodzic. Okazuje się, że są metody, nie tylko z apteki, ale również i domowe, aby złagodzić te wszystkie nieprzyjemne dolegliwości :) Warto przeczytać ;) Wiadomo, na każdego podziała co innego, ale wypróbować na pewno nie zaszkodzi :)
fosterka
Posty: 357
Rejestracja: 01 lut 2017, 10:19

Re: Co na PMS !?

Post autor: fosterka »

To prawda ale jest na PMS bardzo skuteczny sposób. Poczytaj o tych badaniach http://antykoncepcjanamiare.pl/jakich-w ... cepcyjnej/ a wynika z nich że hormonalna antykoncepcją ma pozytywny wpływ na samopoczucie i niweluje praktycznie całkowicie objawy PMS które jest wynikiem wahania poziomu hormonów podczas cyklu. Tabletki hormonalne zwłaszcza te które przyjmujesz w schemacie 24+4 sprawiają że ten poziom jest bardziej wyrównany przez cały cykl
audioslave
Posty: 109
Rejestracja: 19 lis 2018, 20:57

Re: Co na PMS !?

Post autor: audioslave »

Moja dziewczyna miała duże problemy z wahaniem nastroju tydzień przed okresem właśnie. Ja to jakoś znosiłem - przyzwyczaiłem się już. Ona nie mogła i szukała, szukała .... w końcu hormony dopiero jej pomogły. Współczuję wam dziewczyny, że musicie to wszystko przechodzić. Dzięki tym hormonom miesiączka mojej dziewczyny jest bardziej skąpa i może sobie pozwolić na zakładanie tamponów https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr Wcześniej w ogóle nie było o tym mowy i tydzień była wyłączona z wielu aktywności. Warto próbować wszystkiego, żeby poprawić sobie samopoczucie.
olala
Posty: 61
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:32

Re: Co na PMS !?

Post autor: olala »

pms to jeszcze nic, to jestem jakoś w stanie wytrzymać, piję melisę, pod ręką zawsze czekolada, gorszy ból podczas miesiączki, to dla mnie nie do wytrzymania. Brzuch w pierwszych dniach cyklu mnie masakrycznie boli, ratuję się różnymi tablertkami ale ię boję że one mają mięędzy sobą interakcje
tartina
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:14

Re: Co na PMS !?

Post autor: tartina »

wspomniany tu juz wczesniej ovarin i mnie uratowal zycie.. no i poniekad zwiazek.. partner mial mnie juz dosc przez pms a i ja czasem nie moglam juz na siebie patrzec bo wiedzialam ze przegielam ale duma nie pozwalala mi przeprosic.. ostatecznie jednak udalo sie wyregulowac wlasnie ovarinem moje hormony i juz nie wiem co to jest pms :P

iso
alusia5555
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2020, 23:41

Re: Co na PMS !?

Post autor: alusia5555 »

olala pisze:
> pms to jeszcze nic, to jestem jakoś w stanie wytrzymać, piję melisę, pod
> ręką zawsze czekolada, gorszy ból podczas miesiączki, to dla mnie nie do
> wytrzymania. Brzuch w pierwszych dniach cyklu mnie masakrycznie boli,
> ratuję się różnymi tablertkami ale ię boję że one mają mięędzy sobą
> interakcje
olala nie musisz brać kilku rzeczy, spróbuj vemonis femi, dla mnie najlepsze i naawet na bardzo mocny ból się sprawdzają. W ogóle podczs okresu kiepsko się czuję, jestem osowiala i ten bol brzucha. Na szczęście po tabletkach ból znika i mogę w miarę normalnei funkcjonowac
lukaszpe
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2020, 8:11

Re: Co na PMS !?

Post autor: lukaszpe »

Witam,

Świetnym naturalnym sposobem na PMS są https://filarzdrowia.pl/produkt/superfo ... -intenson/, oprócz tego pomagają regulować ph krwi i mają dużo wartościowego białka.

Jem je codziennie i naprawde polecam :)
pexi
Posty: 310
Rejestracja: 16 gru 2016, 22:40

Re: Co na PMS !?

Post autor: pexi »

ja to się już strasznie przed samą miesiączką czułam, potem kilka dni zwijania się bólu podczas krwawienia. funkcjonować się nie dało więc spytałam sie ginekologa co można z tym zrobić to zaproponował antykoncepcje, tabletki belara. w sumie i tak dzieci nie planuje, z chlopakiem gumem używaliśmy to się zdecydowałam na pigułki i dobrze zrobiłam bo te wszystkie objawy mineły. teraz jak krwawię to zwyczajnie to przechodzę, a pms w ogóle nie mam
alusia5555
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2020, 23:41

Re: Co na PMS !?

Post autor: alusia5555 »

olala, nie słyszaam wcześniej o tym vemonis, widzialam, ze bez recepty są te tabletki, chyhba sobie kupię, za parę dni powinnam dostać okres i pewnie znów bedzie koszmarnie jak zwykle. Stosowałyście kiedyś jakieś domowe sposby, typu zioła, okłady?
fosterka
Posty: 357
Rejestracja: 01 lut 2017, 10:19

Re: Co na PMS !?

Post autor: fosterka »

A czy wiecie że takie bóle mogą mieć związek z endometriozą? Niebezpiecznie jest zwlekać z leczeniem tej choroby bo potem zabiegi jej usuwania są bardzo trudne, a takich skomplikowanych zabiegów nie robią nawet na nfz, trzeba szukać prywatnych klinik, ja miałam taki zabieg w szpitalu medicover
yusta
Posty: 46
Rejestracja: 08 cze 2020, 16:41

Re: Co na PMS !?

Post autor: yusta »

Wiem, moja siostra ma tą chorobę i stosuje tabletki antykoncepcyjne żeby zatrzymać rozwój choroby, nawet tu https://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tab ... ometriozy/ o tym niedawno czytałam. Wiele kobiet stosuje takie tabletki podczas endometriozy
olala
Posty: 61
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:32

Re: Co na PMS !?

Post autor: olala »

spróbuj dla mnie vemonis najlepsze jeśli chodzi o bóle menstruacyjne i nie muszę brać 2 różnych środków tylko wystarczy jedna tabletka, bo działa rozkurczowo i przeciwbólowo, na pewno przy dużych bólach trzeba to skontrolować u lekarza
Karoliną

Re: Co na PMS !?

Post autor: Karoliną »

PMS to problem hormonalny.. sama tez sie z nim zmagalam swego czasu.. mialam tez nieregularne cykle a bardzo chcielismy miec dziecko.. lekarz zalecil mi stosowanie https://ovarin.pl/ to suplement diety. pol roku leczenia i oplacalo sie ! pms szybko zniknal a ja jestem w upragnionej ciazy
ODPOWIEDZ