Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

W tym miejscu publikujemy posty na tematy, które nie pozostają w związku z kategoriami głównymi.
sajco
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:12

Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: sajco »

Witam, jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy coś innego? Chciałbym założyć gaz u siebie, żeby instalacja była wytrzymała i żebym nie musiał jeździć co chwile na poprawki. Dużo dobrego słyszałem o BRC jeśli chodzi o żywotność. Stag z tego co wiem też niezły, choć już mniej trwały. Czy może coś innego? Auto Suzuki Grand Vitara, silnik 1.8.
tromba45
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2019, 18:01

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: tromba45 »

U siebie mam zamontowane BRC i jestem zadowolony. Rzeczywiście BRC zalicza się do najwytrzymalszych instalacji można znaleźć sporo artykułów na ten temat. Grunt to po montażu przestrzegać serwisu i nie będzie żadnych problemów.
sajco
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:12

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: sajco »

A jakie masz auto i którą konkretnie instalacje? Jaki przebieg? Robiłem już trochę rozeznanie i faktycznie te opinie o BRC się potwierdzają. Staga niby każdy potrafi wystroić, tylko tam podchodzą inne wtryskiwacze, które niestety nie wytrzymują dużych przebiegów. Może i są tanie, ale trzeba je dużo częściej wymieniać więc na jedno wychodzi.
tromba45
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2019, 18:01

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: tromba45 »

Ja mam model BRC sq32 zamontowany w seacie leonie 1.6. Zrobione mam na niej jakieś 60 tys km. Powiem Ci, że podstawa to przestrzeganie serwisu i nie będzie mieć problemów. Dużo zależy od jakości gazu dlatego warto nawet czasem częściej wymienić sobie filtry ponieważ to groszowe sprawy.
sajco
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:12

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: sajco »

Czyli masz tą samą instalację BRC Sq 32 którą mi zaproponowano, tylko moja ma mieć jeszcze OBD. Z tego co widzę, raczej nie masz problemów bo inaczej pewnie być o tym napisał ku przestrodze;). Po Nowym Roku podejmę decyzję co do montażu i zakładu. Instalacja będzie pewnie BRC bo już się sam przekonałem że lepiej zainwestować w jakość.
tromba45
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2019, 18:01

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: tromba45 »

Zgadza instalacja wysokiej jakości i raczej ciężko u niej o jakieś problemy. Raczej będą spowodowane niedbalstwem. Ja mam co prawda bez OBD ale to te same modele.
sajco
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:12

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: sajco »

Dzięki. Montaż mam umówiony na 27 stycznia, wcześniej się nie dało, bo terminów brak, a gość mówił że zawsze poświęca 2 dni żeby było zrobione dobrze i wystrojone jak należy. Instalacja będzie BRC SQ 32 z OBD, dam znać jakiś czas po montażu jak się sprawuje.
tromba45
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2019, 18:01

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: tromba45 »

Spory czas oczekiwania ale to może dobrze świadczyć o nich widać, że mają klientów.
sajco
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:12

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: sajco »

Będę robił u Piekarza w Lublinie. Podobno są najlepsi w okolicy jeśli chodzi o BRC. W 2 innych zakładach mógłbym całość załatwić w ciągu tygodnia, ale dało mi to trochę do myślenia. W trzecim gdzie zaproponowano mi Staga, gość krzyknął więcej niż za BRC, ale też miał odległe terminy. Pozostaje czekać.
sajco
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:12

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: sajco »

Witam, instalacja BRC zamontowana. Jak na razie przebieg od montażu po niecałym m-cu 2500 km. Po przejechaniu pierwszego tysiąca miałem podjechać na sprawdzenie ustawień i ewentualną regulację. Okazało się że nie ma potrzeby, wszystko było dobrze ustawione na początku. Spalanie jest na poziomie 11l/100km więc wychodzi ok 10-15% więcej niż na Pb. Instalacja póki co sprawuje się dobrze, silnik pracuje równo, nie szarpie, dynamika pozostała.
babulina35
Posty: 217
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:42

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: babulina35 »

Ja mam też instalację BRC byłam na pierwszej kontroli i też wszystko dobrze śmiga. Nic nie trzeba jeszcze wymieniać wtryski są ok. A jeszcze mam ponad rok gwarancji. Jeżdzę bardzo dużo.
Tadek443
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:03

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: Tadek443 »

Chcecie mniej płacić za koszty transportu samochodem? Zamontujcie instalacje gazową ,[url=https://nagaz24.pl/reduktory-do-wtrysku ... oducers-2/]reduktor stag[/url]to jest rozwiązanie, polecam bo mają szeroki wybór części do instalacji. Korzystne ceny i szybki czas realizacji. Zobaczcie na ich strony.
Postzunia
Posty: 380
Rejestracja: 17 sty 2019, 19:28

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: Postzunia »

BRC widzę cieszy się ostatnio popularnością. Mi mechanik też sugerował założenie gazowej instalacji. Nigdy nie miałam ale rozważam.
tromba45
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2019, 18:01

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: tromba45 »

[quote=sajco]
Witam, instalacja BRC zamontowana. Jak na razie przebieg od montażu po niecałym m-cu 2500 km. Po przejechaniu pierwszego tysiąca miałem podjechać na sprawdzenie ustawień i ewentualną regulację. Okazało się że nie ma potrzeby, wszystko było dobrze ustawione na początku. Spalanie jest na poziomie 11l/100km więc wychodzi ok 10-15% więcej niż na Pb. Instalacja póki co sprawuje się dobrze, silnik pracuje równo, nie szarpie, dynamika pozostała.
[/quote]
Jeżeli ustawienia odbywały się w czasie jazdy to musi być dobrze :) ale zawsze warto sprawdzić. Teraz tylko tankować i jeździć. Szerokości.
freddy
Posty: 283
Rejestracja: 28 sty 2020, 8:20

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: freddy »

Warto rozejrzeć się za sprawdzoną firmą, która zajmuje się montażem instalacji LPG w samochodach i zapytać się tam o opinię. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z http://argaz-gdansk.pl/ Jest to sprawdzona firma z Gdańska, na której można w pełni polegać.
TOn

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: TOn »

Tego typu sprawy warto powierzyć specjalistom. U mnie montażem instalacji zajmowała się firma Auto Gaz Śląsk https://autogaz.com.pl/systemy-regulacji-przeplywu/ . Znają się na rzeczy i dzięki nim znacznie oszczędzam na kosztach eksploatacji pojazdu. Sprawdzona firma z 'fachem w ręku'.
gazikó2

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: gazikó2 »

Chcecie mniej płacić za koszty transportu samochodem? Zamontujcie instalacje gazową https://gaz-tronic.pl/ to jest rozwiązanie, polecam bo mają szeroki wybór części do instalacji. Korzystne ceny i szybki czas realizacji. Zobaczcie na ich strony. Zobaczcie na ich stronę internetową i się przekonajcie
qwek
Posty: 67
Rejestracja: 09 lut 2019, 12:56

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: qwek »

Nie dałbym rady sam tego ogarnąć, serio. Na całe szczęście mój mechanik, owszem. Wiem, że trudno jest znaleźć kogoś konkretnego. Zatem jeżeli szukacie kogoś sprawdzonego to z czystym sumieniem polecam aldę: http://aldamotorsport.pl/ferrari-poznan/ . Korzystam z ich usług już parę lat i jestem zadowolony w 100%. Najważniejsze, że mój samochód się nie psuje.
Zezreęus

Re: Jakie instalacje LPG są najlepsze? BRC, Stag czy jakieś inne?

Post autor: Zezreęus »

W Warszawie na Muszkieterów mieści się autoryzowana stacja montażu Auto Gaz Mazowsze https://autogazmazowsze.com.pl/instalac ... we-lpgcng/ Tam możecie liczyć na pełen profesjonalizm w montażu, naprawie oraz regulacji instalacji gazowych znanych i renomowanych firm. Warto zdać się na ich fachowe doradztwo, najlepiej dobiorą wam instalację do waszych możliwości i potrzeb.
ODPOWIEDZ